חדשנות


18.04.2016

Lamberts linit u glass

חברת lamberts הינה חברה גרמנית אשר הוקמה בשנת 1887 ע"י המהנדס לורנס למברטס . החברה מייצרת מגוון פתרונות זכוכית ייחודיים ומתמחה בייצור פרופילי תעלה (U ) מזכוכית.

חברת winex הינה נציגת למברטס ויבואנית בלעדית של מוצר ה-   u glass לישראל

מוצר ה-  u glass נותן מענה עיצובי לסגירת מפתחים עד גובה  7 מטר  ללא צורך בתמיכות קונסטרוקטיביות. המוצר מאפשר לבנות קיר חיצוני או פנימי מזכוכית ומציע מגוון אפשרויות ארכיטקטוניות וחזיתות ייחודיות במראה נקי. ה u glass ניתן ליישום בחזית ישרה או מעוגל ומתאימה למבני ציבור, מבני תעשייה ובנייה פרטית.

לקיר פרופילי הזכוכית המתקבל אפקט של חיות ומראה מרשים המבליט את חומר הזכוכית.

אדריכלים מובילים בעולם כגון סטיבן הול ורם קולאהס נוהגים לעשות שימוש ב u glass  בפרויקטים ציבוריים ופרטיים.

הזכוכית מיוצרת ב 6  מרקמים 

02

הזכוכית עוברת במפעל תהליכי ייצור ועיבוד הכוללים חיתוך למידה של הפרופילים וחיסום בשיטת טבילה בחום heat soak test על מנת למנוע שבר ספונטני בזכוכית.המוצר מגיע לישראל כמוצר מוכן להרכבה.

ניתן להזמין את הזכוכית במספר גוונים.זכוכית בגוון ירוק , low iron ,זכוכית לבנה  או שקופה אקסטרה קליר. ניתן לקבל את כל דוגמאות הזכוכית גם בגוון מט.

צביעה קרמית:

ניתן להזמין זכוכית צבועה בצבע קירמי לבחירת המזמין

34

שילוב תאורה פנימית בקיר הזכוכית :

משחילים את פרופילי הזכוכית בצורה אנכית בתוך מסגרת אלומיניום ומצמידים את הפרופילים זה לצד זה. המישק בין הפרופילים ממולא בסיליקון ברוחב 2 מ"מ ויוצר רצף חזותי נקי ומרשים ביופיו,

ניתן גם ליישם את קיר הזכוכית בצורה אופקית או במקוטע (סיגמנטים).לכל פרופיל זכוכית יש אביזר חיבור מבני.

5

יישום פרופילים בצורה אנכית

6

יישום פרופילים בצורה אופקית

07

תהליך החיסום :

הזכוכית עוברת חימום מבוקר בטמפרטורה של כ177 מעלות צלזיוס ולאחר מכן קירור מהיר מאוד באוויר, תהליך זה גורם להכנסת מאמצים בזכוכית והופך אותה לבעלת חוזק גבוהה פי 3-5 מאשר זכוכית רגילה החוזק נובע ממאמצי לחיצה שנוצרים בפני השטח של הזכוכית ואלו מקשים על התקדמות סדקים בזכוכית.

תהליך heat soak test :

תהליך זה מתבצע בסיום תהליך החיסום.

התהליך מתבצע בתנור נוסף, מחממים אויר מאולץ בטמפ' של 297 מעלות צלזיוס למשך כ 7 שעות ובסיומן ניתן להניח כי כל הזכוכיות שנותרו שלמות, לא יעברו תהליך של ריסוק עצמי בבנין ) שבר ספונטני (. מפעלים המספקים את תהליך הטבילה בחום נותנים אחריות נגד התופעה לכל חיי הזכוכית המחוסמת.

בידוד תרמי טוב יותר :

כאשר מתכננים את קיר הזכוכית עם זכוכית כפולה נוצר מרווח אויר בין הזכוכיות של כ- 6 ס"מ. חלל זה תורם לבידוד תרמי גבוה יותר מכל קיר זכוכית אחר.